Reklamy w Google AdSense. Kilka wskazówek dla początkujących.

Reklamy w Google AdSense. Kilka wskazówek dla początkujących.

Co łączy właścicieli małych blogów o niewielkim zasięgu i twórców dużych serwisów internetowych? Zarówno jedni, jak i drudzy korzystają z Google AdSense. Ten system reklamowy jest niezwykle popularny. Pozwala, bowiem w łatwy sposób przełożyć ruch na stronie na realne zyski.

Reklama Google AdSense. Ale o co chodzi?
Google AdSense to platforma reklamowa giganta rynku internetowego, za pośrednictwem, której możliwe jest wyświetlanie na swoich stronach www tzw. reklam kontekstowych. Najczęściej występują one w formie tekstów, bannerów oraz nagrań wideo. Ogromna popularność tego narzędzia wynika między innymi z łatwości jego użytkowania. Sprawdza się szczególnie w przypadku blogów założonych na platformie Blogger, również będącej częścią Google. Dzięki reklamom AdSense możemy zarabiać na prowadzonym przez siebie blogu. Nie musimy sami szukać stron reklamodawców. O to dba platforma. Stawki są tutaj dosyć wysokie, a naliczane są za pojedyncze kliknięcia. Nie ma też problemu z wypłaceniem minimalnej kwoty, która wynosi 300 złotych.

Co wpływa na wysokość zarobków Google AdSense?
Istotna jest na pewno tematyka danego bloga. Poruszanie się w popularnych tematach oznacza większą konkurencję wśród reklamodawców. Mamy, zatem większą szansę na wynegocjowanie wyższych stawek za kliknięcie. Zastanówmy się przez chwilę, co oznacza sformułowanie „popularna tematyka”. Niektórzy zapewne oczyma wyobraźni widzą tytuły na blogu przypominające te z serwisów plotkarskich: „Znana celebrytka upiła się i wyszła na spacer po osiedlu” albo „5 cech idealnej kobiety według Tomka Niecika”. Bez obaw! O popularności takich, a nie innych tematów decydują użytkownicy. Możemy w łatwy sposób sprawdzić, która tematyka jest popularna, korzystając z Plannera Słów Kluczowych Google Adwords. Zapewne wyżej od pana Niecika w rankingu popularności znajdą się kredyty bankowe.

Zarobki w Google AdSense zależą też od ruchu na stronie. Oczywiście, im jest on większy, tym większa jest też szansa na kliknięcie w reklamę. Jeżeli ruch na naszym blogu jest niewielki, zarobki raczej nie będą imponujące. Jedna wskazówka dla tych, którzy chcą „przechytrzyć” Google. Klikanie reklam na własnej witrynie jest niezgodne z zasadami Google AdSense. Nie powinno się również namawiać do tego innych. Jeżeli Google wykryje takie praktyki, zerwie współpracę z nami i zablokuje reklamy na naszej stronie.

Maciej

Specjalista SEO

Polecane artykuły

Plusy i minusy sieci afiliacyjnych

Plusy i minusy sieci afiliacyjnych

Dwa najważniejsze sposoby zarabiania na blogu lub portalu.

Dwa najważniejsze sposoby zarabiania na blogu lub portalu.

Ile zarabiają polscy blogerzy?

Ile zarabiają polscy blogerzy?

Baza mailingowa, która pozwoli Ci zarabiać.

Baza mailingowa, która pozwoli Ci zarabiać.

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *